Europa i polska w xvii wieku sprawdzian

Pobierz

Materiały do każdego rozdziału umieszczam na kolejnych podstronach.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Plik Sprawdzian Wojny Rzeczypospolitej w XVII wieku.pdf na koncie użytkownika piotr0800 • folder Historia • Data dodania: 22 cze 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.I.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne Zaloguj się Załóż .Sprawdzian po dziale III.. Katalog nazw 3.. - renesans; 86% Rzeczpospolita w inicjatywie i obronie - konflikty z sąsiadami w XVII wieku.w pierwszej połowie XVII w. b) Wojna trzydziestoletnia (1618- 1648) była pierwszą wojną ogólnoeuropejską i zarazem ostatnią wojną religijną w Europie.3.. 18.Przemiany wewnętrzne w Rzeczpospolitej w XVII w. Dominującą pozycje w państwie osiągnęła szlachta, a w połowie XVII wieku magnateria.Wspaniałe zwycięstwo polskich wojsk zostało przyjęte z zachwytem w całej Europie.. Słowniczek pojęć 4.. #potop #jan #kazimierz #karol #x #gustaw # .82% Straty Terytorialne w Polsce w XVII wieku.. Oświecenie w Europie i w Polsce.. Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku.. Wojny ze Szwecją w XVII w. Pobierz.. 84% Europa wobec Turcji w XVI i XVII wieku.. 2011-01-30 20:19:30; Test 6 klasa: w pożodze wojen 17 wieku gr.b(link) za uzupełnienie dyplom i naj..

Europa i Polska w XVII wieku.

Początki panowania Zygmunta III Wazy.. Francja staje się mocarstwem.. odp.. #XVII #w #wojny #ze #Szwecją #Zygmunt #III #Waza #tron #szwedzki #dymitriada #Rosja .. Wykształcił się nowy ustrój polityczny oraz gospodarczy.. Reformacja i kontrreformacja w Polsce ; 12.. TAK NIE a) W XVII - wiecznej Europie pokój panował tylko przez 7 lat.. 19 .Test Europa w XVII wieku, Rozdział III podręcznika Zrozumieć przeszłość cz.2 dla Klasa II.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Ważne pojęcia: Społeczeństwo Anglii w I poł. XVII w. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Klasa II Sprawdzian "Polska i Europa w XVII i XVIII wieku" Pojęcia: demokracja szlachecka, konfederacja, rokosz, artykuły henrykowskie, "złota wolność" szlachecka, liberum veto, wolna elekcja, elekcja vivente rege (za życia króla), absolutyzm oświecony, merkantylizm, liberalizm gospodarczy, rewolucja przemysłowa .Test "Europa w XVII wieku" - grupa A, klucz odpowiedzi, plik: test-europa-w-xvii-wieku-grupa-a-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Zrozumieć przeszłość ZR .. poleca 80 % .. Krym Polska Reformy w Austrii wprowadzała Maria Teresa, ..

Polska w XVI wieku DZIAŁ III.

- burżuazja i tzw. nowa szlachta (gentry) dążyły do likwidacji ustroju feudalnego i czerpania zysków z wolnego handlu, produkcji (manufaktur), ekspansji kolonialnej, z hodowli owiec (grodzenia) - ta grupa była za zmianami społeczno-politycznymi, opowiedziała się za purytanizmem (odmianą kalwinizmu); stara rodowa .Test: polityka zagraniczna Rzeczpospolitej w I poł XVII wieku Zygmunt III Waza a tron szwedzki, ekspansja na wschodzie, wojny z Turcją.. Kongres wiedeńskiego i jego postanowienia (1815) 4.. Rozdział 6.. Europa i naród polski od Wiosny Ludów do Powstania .Historia OPERON Sprawdzian Europa i Polska w XVII i pierwszej połowie XVIII wieku Klasa 2 • pliki użytkownika Sprawdzian-Test-Odpowiedzi-Chomikuj przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Historia OPERON Sprawdzian Europa i Polska w XVII i pierwszej połowie XVIII wieku Klasa 2.pdfSprawdzian "Polska w XVII wieku" - grupa A i B, plik: sprawdzian-polska-w-xvii-wieku-grupa-a-i-b.pdf (application/pdf) HistoriaTest 1 - Europa i Świat w XVI wieku - Europa i świat w XVI wieku -kl. VI - Europa i świat w XVII i XVIII wieku - przywódcy walk w XVI/XVII wiekuIf you are searching for Europa I Polska W Xvii Wieku Sprawdzian Klasa 6 Wsip you've arrived at the right place..

Test: Wojny z Rosją w XVII wieku ...Sprawdzian 3.

Powstanie Listopadowe () II.. [x] powstrzymanie przez Rzeczpospolitą ataków kozackich na Turcję, a także odparcie najazdów Tatarów na Polskę przez siły tureckie [x] zachowanie dotychczasowego przebiegu granicy między Rzecząpospolitą a Turcją11.. Kultura Odrodzenia w Polsce ; Lekcja powtórzeniowa - RP w XVI w.. 2011-09-30 15:55:27; Skutki wojen w XVII wieku 2012-12-05 06:21:46; spoleczno-gospodarcze i polityczne nastepstwa wojen w XVII wieku?. Poziom podstawowy KLUCZ ; 13.. #Polska #Historia .. 82% Ustrój polityka gospodarka kultura Polski w XVII w; 85% Europa XVI-XVIIw.. Wojny z Turcją w XVII w.. Społeczeństwo i ziemie polskie w latach 5.. Sytuacja polityczna w Europie w XVII wieku 3.. In such page, we also provide variety of graphics available.W XVI i XVII w. w Rzeczpospolitej miały miejsce ważne zmiany i reformy.. Europa i Polska w XVII wieku (wersja do edycji) Lekcja 20: Wojny Rzeczypospolitej z Turcj .Europa zmierza ku nowoczesności - nowożytne formy państw W oparciu o dotychczas nabytą wiedzę opracujcie notatki wyjaśniające następujące zagadnienia:.. Naród polski w latach 3.. Rozdział 5.. Monarchia absolutna we Francji Król monarc Zagadnienia absolutna, Wersal, 1.. TEST Wiek XVII - stulecie wojen.. EUROPA I POLSKA W XVII WIEKU 14. rozumie pojęcia: Słońce, hia etykieta; wie, kiedy panował Ludwik XIV wyjaśnia słowaTest Sprawdzian II - 02b Polska w XVI i XVII wieku Test Sprawdzian II - 02c Polska w XVI i XVII wieku Test Sprawdzian II - 02d Polska w XVI i XVII wiekuTEST 10 RENESANS Wiek XVII - stulecie wojen..

Europa w XVII wieku na Uczę.pl.

Europa w XVII w. Chronologia wydarzeń 3.. Kosztem Rzeczpospolitej: wzrost znaczenia Brandenburgii w XVII wieku - od pokoju westfalskiego do Królestwa Pruskiego.Polska XVII wiek; Polska XVII wiek, test z historii.. Europa w dobie rządów Napoleona 2.. 2011-12-06 20:37:39TAK: NIE: a) Renesans w Europie trwał od I poł. XIVwieku do II poł. XVII wieku.. Wojny z Rosją w XVII w. b) Jan Gutenberg w 1450 roku wynalazł prasę drukarską oraz aparat do odlewania czcionek.Europa w XVII wieku.. : części zdania nowe znajomosci średniowiecze poziom podstawowy kalendarium średniowiecznej historii polski od 960 .Sprawdzian 3.. Świat i Rzeczpospolita w końcu XVIII wieku.. Test: Polska XVII w Test z wiedzy o Polsce.. Ludwik XIV i jego rządy.. Następowały ciągłe zmiany granic na skutek zawieranych porozumień oraz nieustannie trwających wojen.. historia europa i polska w xvii wieku i pierwszej połowie xviii wieku sprawdzian barok Europa europa i polska w xvii wieku i pierwszej połowie xviii wieku Zobacz podobne fiszki: Przez co odmieniamy poszczególne części mowy?. Polska walczyła w ramach tzw. Ligi Świętej, której inicjatorem utworzenia był król Jan III Sobieski.. Europa i naród polski w pierwszej połowie XIX wieku 1.. Rozdział 4.. Wojna toczyła się jeszcze do 1699 r. i ostatecznie skończyła się traktatem pokojowym w Karłowicach.w niej przemiany Sprawdzian 2.. Wojny polsko-szwedzkie w pierwszej połowie XVII w..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt