Test quo vadis zadania otwarte

Pobierz

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.zadanie dod.. W pierwszej grupie można dodatkowo wyznaczyć bohaterów pozytywnych i negatywnych.De aceea, apelind la Quo-vadis, stii ca ti se ofera calitate si eficienta.. Epoka: Pozytywizm (realizm).. Uczelnie.. Autor:Sienkiewicz Henryk.. Test z lektury szkolnej.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis należy kolejno z rodzaju literackiego i gatunku do.. Epiki, opowiadania.. Siostrzeńcem Petroniusza, chrześcijaninem.. Test Sienkiewicz, pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami "Uczta Nerona" oraz "Pochodnie Nerona" namalowanymi przez: a) Jana Matejkę b) Henryka Siemiradzkiego c) Piusa Welońskiego d) Janusza Kossaka Rozwiązanie.Quo vadis.. Treść lektury.. Jednym z nim jest świat pogański (stary), drugim - świat chrześcijański.Quo vadis - test wiedzy.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!Testy Otwarte.. Wyjaśnienie: mam nadzieje że dobrze "Quo vadis" to najbardziej znane dzieło Henryka Sienkiewicza, przetłumaczone na wiele języków i czytane na całym świecie.. poleca 82% 2447 głosów.. Udostępnij Udostępnij.. -jak wyglądał przebieg igrzysk?. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?.

Test Twojej wiedzy!Quo vadis - plan wydarzeń.

76% Charakterystyka Marka Winicjusza - głównego bohatera Quo vadis H. Sienkiewicza.Quo vadis, Quad?. Test składa się z 12 pytań.. Dzieło to cieszyło się olbrzymim uznaniem zarówno krajowych czytelników, jak i zagranicznych.Quo vadis - bohaterowie, Henryk Sienkiewicz - Quo vadis - streszczenie i opracowanie.. Rozwiąż test ».Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Zostawiłem cię na dobrym śladzie i pełnego nadziei, tuszę więc, że alboś.klasa 8 Lektury obowiązkowe.. Marek Winicjusz powraca do Rzymu z kampanii wojskowej.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. "Quo vadis" jest jedną z najważniejszych powieści w dorobku Henryka Sienkiewicza.. -dlaczego chrześcijanie zostali oskarżeni o podpalenie Rzymu?. Korektorzy.. Redakcja:Streszczenia.pl.. Niektórzy uważają, że właśnie za tę powieść jej autor dostał literackiego Nobla.. Widownia miała prawo głosu w tym o to wydarzeniu ,gdy ktoś wygrał dana walkę, co naprawde rzadko sie zdarzalo , miała za zadanie usniesc kciuk w gorę i oszczedzić.Najbardziej kompletny test z lektury Quo Vadis jaki znajdziesz w sieci.. Wskaż wątek, który nie pojawił się w ,,Quo vadis".Zadania dotyczące "Quo Vadis" ?. A jak było naprawdę?. Powtórz przed sprawdzianem.. wg Weberlaura.Quo vadis - lista pytań i odpowiedzi na sprawdzian wiadomości..

Co warto wiedzieć z Quo vadis Sienkiewicza?

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, co pamiętasz z lektury.Quo vadis.. Test składa się z 28 pytań.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Bratem Poppei Sabiny i przyjacielem Nerona.. "Przez zaufanego niewolnika posyłam ci z Ancjum ten list, na który, jakkolwiek ręka twa więcej do miecza i do włóczni niż do pióra przywykła, mniemam, że przez tegoż samego posłańca bez zbytniej zwłoki odpiszesz.. Bohaterów "Quo vadis" można podzielić na dwie grupy: przedstawicieli świata upadającego Rzymu oraz chrześcijan.. Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal'..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt