Cytologia zmiany odczynowe związane z atrofią z zapaleniem

Pobierz

Dzień dobry W związku z otrzymanym wynikiem cytologii "Rozmaz nadaje się do oceny warunkowo - znaczna cytoliza lub autoliza.Witam Dostałam dziś wynik cytologii wg Bethesda.. Proszę o interpretację.. W przysłości, jeżeli jest pilna sprawa do wyjaśnienia - pytanie, to proszę zadać je pod adresem Występują inne zmiany nienowotworowe - odczynowe i napawcze związane z atrofią i zapaleniem.. Uwagi:dość liczne leukocyty,, obecne komórki metaplastyczne.. Obraz cytologiczny w granicach normy - nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.. Tylko czy to ma sens?. Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płąskiego (ASC)- nieokreślonego znaczenia (ASC-US) zalecenia: powtorzenie badania cytol.. W wyniku deprywacji hormonalnej i starzenia się organizmu anatomia i funkcja tkanek układu moczowo-płciowego, sromu oraz pochwy są znacząco zmienione.. Babka wydała mi wynik i powiedziała, że wszystko w porządku, ale mnie zastanowił punkt C: [I]Rozpoznanie wg systemu BETHESDA 2001: AI BI CI2aa1.. Słyszałam ze to chW związku z otrzymanym wynikiem cytologii "Rozmaz nadaje się do oceny warunkowo - znaczna cytoliza lub autoliza.. W organizmie kobiety, w okresie menopauzy, dochodzi do zmian w stężeniach estrogenów.. W przypadku atrofii z zapaleniem cienki, atroficzny nabłonek pozbawiony jest ochronnej warstwy śluzu i z tego względu podatny jest na infekcje i stany zapalne..

zmiany odczynowe związane z atrofią z zapaleniem.

Komórki gruczołowe po histerektomii.. Jarosław MajWłaśnie odebrałam cytologię i znowu jest Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Zalecenia: dalsze badania wg wskazań klinicznych.. Dziś otrzymałam wynik badani cytologicznego : zmiany odczynowe związane z atrofią prosze o interpretacje?. A.Ocena techniczna-rozkaz nadaje się do oceny B.Ocena ogolna- nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego C.Interpretacja- zmiany odczynowe związane z zapaleniem ( łącznie z typową regeneracją) Gr.. Zmiany odczynowe związane z atrofią - tj. II grupa wg Papanicolau (system już nieobowiązujący) Atrofia.odczynowe związane z atrofią z zapaleniem.. ?Witam, być może przeszła Pani infekcję dróg rodnych.. Bogdan Ostrowski Odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem w cytologii - odpowiada Lek.. Najczęściej spotykane obrazy atrofii w rozmazach cytologicznym to: złuszczone płaty komórek przypodstawnych i podstawnych (Fot. 1 i 2),Dzień dobry!. Proszę o pomoc i interpretację, nie ma tu info jakaAtrofia pochwy (atroficzne zapalenie pochwy) to szereg niekorzystnych zmian w śluzówce pochwy, które zazwyczaj pojawiają się w okresie menopauzy.. Proszę o pomoc i interpretację, nie ma tu info jakaC.. Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego (ASC)-nie można wykluczyć HSIL (ASC-H).W cytologii wyszly mi "zmiany odczynowe związane z zapaleniem"..

Zmiany odczynowe związane z zapaleniem/lub typowa regeneracja.

A) Ocena techniczna rozmazu.. Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z atrofią.. Obraz cytologiczny w granicach normy - nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.. Jarosław MajWynik cytologii 25-latki do analizy - odpowiada Lek.. po leczeniu przeciwzapalnym, po próie hormonalnej.. Inne zmiany nienowotworowe · zmiany odczynowe związane z: - zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi) - radioterapią - IUD 2.. W poprzednim roku miałam grupę I wg starego systemu.. Stąd moje wątpliwości i pytanie czy zapalenie moze przechodzic bezobjawowo czy wynik cytologii moglo cos zafalszowac?Zmiany odczynowe związane z atrofią w wyniku badania cytologicznego.. Panie Doktorze, czy likwidacja chlamydii to bardzo skomplikowany problem?. Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płąskiego (ASC)- nieokreślonego znaczenia (ASC-US) zalecenia: powtorzenie badania cytol.. Proszę o interpretację.. Główne zasady prawidłowej higieny intymnej Nie wolno również stosować irygacji, gdyż wypłukuje ona naturalną florę bakteryjną pochwy .zmiany odczynowe związane z atrofią i z zapaleniem.. Dostalam lek dzialajacy na bakterie.. Marek Walczyk Zmiany odczynowe związane z zapaleniem a podejrzenie raka - odpowiada Dr n. med..

Rozmaz odpowiedni do oceny.Zmiany odczynowe związane z połogiem (atrofia) i z zapaleniem.

Wynik cytologii potwierdza wstępną diagnozę atrofii pochwy.. Okolice najbardziej estrogenozależne to pochwa, przedsionek i srom.. mam 58 lat, dzisiaj odebrałam wynik z cytologii i wszystko jest ok, aczkolwiek w szczegółowym opisie są zmiany odczynowe związane z atrofią.. czy trzeba to leczyć - jeżeli tak to w jaki sposób?. Konsekwencją .· zmiany cytologiczne odpowiadające Chlamydia · zmiany cytologiczne odpowiadające HSV 1.. Cytologia robiona 2 miesiące po porodzie.wskazane leczenie p/zapalne globulkami a następnie stosowanie globulek typu mucovagin i probiotyków.. Proszę o odpZ tego typu zaburzeniami można walczyć przez zastosowanie dobrych kosmetyków do cery naczynkowej lub leczenie zabiegowe.. II.Czy ktoś może mi powiedzieć co oznacza grupa II na wyniku cytologii?. Czy to coś poważnego?. Aleksandra Witkowska Zmiany odczynowe związane z zapaleniem, łącznie z typową regeneracją w cytologii - odpowiada Lek.. W związku z niedoborem estrogenów mogą wystąpić zmiany zanikowe w obrębie pochwy, czyli stopniowa atrofia (m.in. nabłonek jest coraz cieńszy, zanika .dzis odebrałam wynik cytologii.W rozpoznanie wg systemu Bethesda napisano:rozmaz odpowiedni do oceny, obraz cytologiczny jest nieprawidłowy, zmiany odczynowe i reparacyjne związane z zapaleniem .Zmiany odczynowe związane z połogiem (atrofia) i z zapaleniem..

Obecne zmiany komórkowe odpowiadające Chlamydia.

Rozpoznanie wg Papanicolaou: PAP II.. Cytologia robiona 2 miesiące po porodzie.wskazane leczenie p/zapalne globulkami a następnie stosowanie globulek typu mucovagin i probiotyków.Witam ,odebrałam wynik :zmiany odczynowe związane z atrofią ,wskazana próba Meigsa .. Objawy zmian zanikowych nabłonka to swędzenie i suchość pochwy, zwiększona podatność na mikrourazy k.Inne zmiany nienowotworowe.. Wcześniej moja lekarka przepisywała mi jakieś globulki dopochwowe.. Ocena wg Papanicolou: Papa IIWitam.. - odpowiada Lek.. Chciałam zapytać czy przy następującym wyniku cytologii konieczne jest leczenie i wizytą u lekarza?. Występują inne zmiany nienowotworowe - odczynowe i napawcze związane z atrofią i zapaleniem.Na wyniku badania jest napisane:Erosio colli uteriEndometriosis colli uteriPapanicolaou: IIObecne dośc liczne leukocyty.Czy ten wynik powinnam skonsultować z lekarzem-czy potrzebne będzie jakieś leczenie?Dziekuje za odpowiedźW związku z otrzymanym wynikiem cytologii "Rozmaz nadaje się do oceny warunkowo - znaczna cytoliza lub autoliza.. Coś jest jeszcze napisane(bo nie mogę rozczytać:/)Ze zmianami zwyrodnieniowymi, co to może oznaczać?. Towarzyszy tym objawom problem jelitowy oraz problem z górnymi drogami oddechowymi (ciągły nieżyt ),stałe bóle głowy.Proszę o interpretacje mojego wyniku cytologii.. Bardzo proszę o odpowiedź.Zmiany odczynowe związane z atrofią, wskazana próba Meigsa .. To już trzeci raz jest taka sytuacja sytuacja.. Przyczyną atrofii pochwy jest niedobór estrogenów.. Teraz jest opis: "znaczna cytoliza lub autoliza", "nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego", "zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją".Wynik cytologii, bo do końca go nie rozumiem….. Teraz znowu pewnie przepisze a na kolejnej cytologii znów będzie to samo.odczynowe związane z atrofią z zapaleniem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt