Świat w dwudziestoleciu międzywojennym sprawdzian klasa 7

Pobierz

Zaznacz literę "P" przy zdaniach prawdziwych, a "F" - przy fałszywych.. 0-1 p. Japonia prowadziła ekspansję w Azji w latach 20.. Jej obrady odbyły się w .. w Warszawie.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 7.. XX w. AMER KA POEUD'N IOWA W Zwiqzku Potudniowej Afryki — znajdujqcym sie for- malnie pod zwierzchnošcia brytyjslq, ale samodzielnie decydujacym o sprawach wewnqtrznych — w okresie miedzywojennym zaczqto wprowadzaé pierwsze usta- WY, których celem byla segregacja rasowa.. Zwycięskie armie mocarstwa po I Wojnie zwołały konferencję w.. Proszę o stopniowe zapoznawanie się z tematami: (rozkładamy sobie w czasie i dzielimy na mniejsze porcje - podrozdziały.Dwudziestolecie międzywojenne Świat po I wojnie światowej Narodziny faszyzmu we Włoszech Narodziny nazizmu w Niemczech ZSRS po II wojnie światowej Kultura i zmiany społeczne w dwudziestoleciu międzywojennym Świat na drodze do wojny II Rzeczpospolita Odrodzenie Rzeczypospolitej Kształtowanie się granicy wschodniej Polski6.. Po wojnie, zwycięskie monarchia zwołały konferencję, której celem miało być ustalenie powojennego ładu.. Pierwszym premierem rządu niepodległej Polski był Jędrzej Moraczewski.. Kształtowanie się granicy wschodniej.. b) Adolf Hitler przejął władzę w Niemczech w wyniku puczu mona­ chijskiego.. PPolska w okresie międzywojennym Test podsumowujący rozdział VII 1 2 3 imię i nazwisko klasa data Oceń, czy poniższe zdania są prawdziwe..

Świat w dwudziestoleciu międzywojennym.

Świat w okresie międzywojennymScharakteryzuj sytuacje w Europie pod koniec lat 30.. W styczniu 1919 roku obrady w Paryzu rozpoczela konferencja pokojowa.. Odzyskanie przez Polskę niepodległości 7.. "Świat w okresie międzywojennym " Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Świat w okresie międzywojennym " grupa testu A i B dla klasy 7, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.. Ustanowio-w kolejnych rubrykach tabelki odpowiedniq litere: P (prawda) lub F (falsz).. Liga Państwowa Liga Wojenna Liga Narodów Kto był przywódcą faszyzmu włoskiego?. Ilość pytań: 11 Rozwiązywany: 3607 razy Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.. 2) Kim jest postać na zdjęciu?. - grupa testu A i BW ciekawy i przystepny sposob .Test Dwudziestolecie międzywojenne, Rozdział I podręcznika Przeszłość to dziś dla Klasa III.. Kształtowanie się granicy wschodniej Polski 7.. 6) Czym była polityka izolacjonizmu i jakie państwo ją stosowało?Świat w okresie międzywojennym Test podsumowujący rozdział VI 1 2 imię i nazwisko klasa data Oceń, czy poniższe zdania są prawdziwe.. ZSRR w okresie miedzywojennym str. 36 - 43.. 5) W którym roku rozpoczęła działalność Liga Narodów?. Kontakt Polityka prywatności Regulamin ..

Świat w okresie międzywojennym klasa 7 DRAFT.

Kryzysy ideologiczne, gospodarcze i spoleczne w Polsce Ludowej Test Kryzysy ideologiczne, gospodarcze i spoleczne w Polsce Ludowej Test.. Wazniejszy jest dla Ciebie swiat materialny czy duchowy?Plik swiat w dwudziestoleciu miedzywojennym test klasa 7.pdf na koncie uzytkownika asiawall Data dodania: 21 wrz 2018.2. z o.o., licencja: CC BY 3.0.. Sprawdzian 01.. Ilość pytań: 15 Rozwiązywany: 6359 razy Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test Powiązane tematy #ii #iiws #ii #wojna #swiatowa #nazizm #faszyzm #komunizmKultura i społeczeństwo w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. Nasza strona od dawna oferuje ogromna baze sprawdzianow do wielu podrecznikow.. 3) Wymień państwa, które wygrały I wojnę światową?. Test:Świat w dwudziestoleciu międzywojennymklasa 7 Świat w okresie międzywojennym - Test 1) Kiedy powstał traktat wersalski?. Tagi: pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, wczoraj i dziś .Europa i świat w okresie międzywojennym (lekcja powtórzeniowa) - Zintegrowana Platforma Edukacyjna Europa i świat w okresie międzywojennym (lekcja powtórzeniowa) Ćwiczenie 1 Porównaj faszyzm, nazizm i stalinizm.. 4) Gdzie został podpisany traktat pokojowy z Niemcami?. c) W okresie rządów Józefa Stalina gospodarka radziecka opierała się na centralnym planowaniu.Ile lat trwało dwudziestolecie międzywojenne?.

Świat w okresie międzywojennym 6.5.

Ziemie polskie po powstaniu listopadowym 6.. Opiszę nieudane początki kariery Adolfa Hitlera.. Przykladowy test sprawdzający dotyczący okresu dwudziestolecia międzywojennego wraz z punktacją.Wczoraj i dzis; Sprawdzian z historii klasa 7 dzial 5 - I wojna swiatowa - Wczoraj i dzis; Sprawdzian z historii klasa 7 dzial 6 - Swiat w okresie miedzywojennym .This video is unavailable.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Świat w okresie międzywojennym sprawdzian klasa 7.. Kartkówki; 5 sierpnia 2021 03:06; Wymienię 4 przyczyny niezadowolenia Niemców po 1918 r. 3.. Odrodzenie Rzeczypospolitej.. a) 28 czerwca 1919 b) 27 czerwca 1918 c) 8 września 1919 d) 9 września 1918 2) Jakie kraje były w Wielkiej Czwórce?Stanów Zjednoczonych w 1933 r. w celu naprawy sytuacji gospodarczej państwa.. Zwycięskie armie mocarstwa po I Wojnie zwołały konferencję w Preview this quiz on Quizizz.. Zaznacz literę "P" przy zdaniach prawdziwych, a "F" - przy fałszywych.. Materiały służące do samodzielnej weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia.. / Memorizer Test z historii Świat w okresie międzywojennym - podsumowanie.. Rządy parlamentarne w Polsce 7.. Świat na drodze ku II wojnie światowej - karta pracy do scenariusza 493 kB Karty pracy Zaloguj się, by mieć dostęp \ Klasa 7 \ VI..

P F"Świat w dwudziestoleciu międzywojennym" na stronach DRODZY SIÓDMOKLASIŚCI!

kwietniu zajmujemy si ę rozdziałem I: "Świat w dwudziestoleciu międzywojennym" na stronach 147-186 podręcznika.. Zamach Józefa Piłsudskiego i rządy sanacji 7. w Berlinie.. 8 lat 20 lat 10 lat W którym roku podpisano traktat Wersalski?. 1919 r. 1918 r. 1920 r. Jaka liga działała w dwudziestoleciu międzywojennym?. 06.Świat w okresie międzywojennym Odpowiedzi do testu 6 A "Świat w okresie międzywojennym" 964 kB Odpowiedzi Zaloguj się, by mieć dostęp \ Klasa 7 \ VI.. Benito Mussolini Adolf Hittler Józef Stalin Był kanclerzem Niemiec w 1933 r.Świat w okresie międzywojennym Świat po I wojnie światowej 0% Narodziny faszyzmu 0% ZSRS-imperium komunistyczne 0% Kultura i zmiany społeczne w okresie międzywojennym 0% Świat na drodze ku II wojnie światowej 0%Świat w dwudziestoleciu międzywojennym - Odkryj karty 1) Kim jest postać na zdjęciu?. a) b) c) wlelkiego kryzysu byla nadprodukcja.. P F Pakt reński zagwarantował nienaruszalność granic Francji i Belgii z Niemcami.. P F Józef Piłsudski zmarł w latach 20.. Zaznacz zdania prawdziwe dot.yczqce Ligi Narodów.Opis: Sprawdzian "Świat w okresie międzywojennym" - test sprawdzający wiedzę - rozdział 6.. 2010-04-21 20:19:03; Czy sprawdzian z historii nowa era .. Europa i swiat po l Wojnie Swiatowej klasa 7.. Kształtowanie się granicy zachodniej i południowej 7. a) Bezpośrednią przyczyną wielkiego kryzysu była nadprodukcja.. Najważniejsze decyzje na obradach w Paryżu, podejmowali przywódcy, określani mianem:Polska w okresie międzywojennym.. W okresie Józefa Stalina gospodarka radzlecka opierala sie na centralnym planowaniu.. Pokaż odpowiedź Źródło: Contentplus.pl sp.. 4 0-3 p. Uzupełnij poniższe informacje na temat państwa niemieckiego w okresie międzywojennym.w kolejnych rubrykach tabelki odpowiednią literę: P (prawda) lub F (fałsz).. Test z historii do .Czas trwania Dwudziestolecie miedzywojenne to okres miedzy pierwsza a druga wojna swiatowa - jeden z najkrotszych okresow literackich w dziejach literatury.. Kształtowanie się granicy zachodniej i południowej.. Świat na drodze ku wojnie 7.. Kultura i zmiany spoleczne w okresie miedzywojennym.Swiat w okresie miedzywojennym , Klasa 7 , Wczoraj i dzis , Historia , Reforma 2017 Szkola podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , dlanauczyciela.plTest.. Dodaj go jako pierwszy!. Adolf Hitler przenl wladze w Niemezech w wymku puczu mona- chijsklego.. w Moskwie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt