Ćwiczenia doskonalące odbicia sposobem górnym

Pobierz

Zadanie wychowawcze: uczeń zaangażowany jest w kontrolę współćwiczącego, wykonującego postawę siatkarską.. Układanie dłoni na piłce z pomocą współćwiczącego - partner oporuje.. 13.05.2020 Ćwiczenia siatkarskie doskonalące odbicia piłki siatkowej sposobem oburącz górnym .. Odbicia piłki o ścianę.WF W DOMUDzisiaj piłka siatkowa i zdalna lekcja wychowania fizycznego, podczas której pokazuję 6 ćwiczeń doskonalących odbicia sposobem górnym.Potrzebna nam .Po kolejnym odbiciu od podłoża odbijają głową, następnie sposobem oburącz górnym nad sobą.. Najbardziej klasyczne ćwiczenie na koniec.Palce rąk i nadgarstki ułożone jak do odbicia sposobem oburącz górnym.. Ćwiczenia doskonalące odbicia piłki sposobem oburącz górnym i dolnym po dojściu do miejsca odbicia.. Usystematyzowałem je od najprostszych do trudnych i złożonych.5.. Jedna osoba stoi niezmiennie w tym samym miejscu.. Zna ktoś jakieś ćwiczenia na doskonalenie odbicia sposobem górnym ?Wybrane ćwiczenia w nauczaniu odbić sposobem górnym - lekcja pokazowa • W klęku układamy ręce w "koszyczek", unosimy do góry odbijamy / podrzucamy • JW.. MM BRZUCHA ĆWICZ.. Metody realizacji zadań ruchowych - metoda zadaniowa ścisła - metoda zabawowagórnym i dolnym.. PRZYBORY: piłka siatkowa dla każdego ćwiczącego.1 "Literka po literce".. Temat: PS - ćwiczenia doskonalące odbicia sposobem górnym i dolnym w piłce siatkowej..

Ćwiczenia doskonalące zbicie piłki.

Wariant 4.Czas zajęć: 45 minut.. Obaj ćwiczący w leżeniu przodem odbijają do siebie piłkę sposobem oburącz górnym.. CZOŁOWEJ ĆWICZ.. Odbicia piłki o ścianę.. W grupie: zawodnicy ustawiają się naprzeciwko siebie w parach i wykonują rzuty do siebie nawzajem jednorącz, następnie oburącz, zza głowy i z boku.- doskonalenie odbić sposobem górnym i dolnym.. Zawiera opis zabaw przydatnych w nauczaniu siatkówki.. Odbicia piłki nad sobą.. Poniższe ćwiczenia urozmaicają lekcje, niektóre pewnie doskonale znacie.. Ustawienie w dwójkach (odległość 2 m od siebie).. Po podrzucie dotykają podłoża opuszkami szeroko rozstawionych palców.. Ćwiczący trzymają piłkę nad czołem .. - Jedna osoba odbija piłkę oburącz sposobem górnym, druga dolnym.. Czekam na Wasze propozycje, wpis będzie w cały czas aktualizowany.Ustawiamy się w parze naprzeciw siebie.. Doskonalenie odbić piłki sposobem oburącz dolnym z P i L strony.. Doskonalenie przyjęcia piłki z zagrywki w określoną strefę boiska.. 3.Wiadomości-technika odbicia sposobem oburącz górnym i dolnym-ćwiczenia doskonalące odbicia sposobem górnym i dolnym.. Druga po każdym przyjęciu będzie natomiast przesuwać się krokiem dostawnym raz nieco w prawo, a raz nieco w lewo.. Układanie dłoni na piłce: c) w pozycji siatkarskiej górnej - trzymamy piłkę wysoko, wykonujemy podrzut w gorę i chwyt siatkarski..

Odbicia piłki od podłoża i odbicia sposobem oburącz dolnym.

I zespół Odbicia sposobem dolnym w postawie niskiej 2 min 10 min 6 min Krok dostawny wzdłuż siatki, 3x wyskok w górę z przełożeniem dłoni nad siatką.. Głownym celem lekcji jest doskonalenie poprawnego ułożenia rąk do odbić piłki sposobem górnym .-w trakcie odbić sposobem dolnym lub górnym nad sobą partner pokazuje ilość palców jednej lub dwóch dłoni ,a odbijający musi na głos wypowiedzieć ilość w trakcie odbicia -ćwiczący A dorzuca piłkę do ćwiczącego B od dołu imitując odbicie sposobem dolnym z przysiadem i dotknięciem piłką podłoża ćwiczący B odbijaZaproponowany przeze mnie plan metodyczny lekcji z wychowania fizycznego zawiera zestaw ćwiczeń pozwalających doskonalić odbicia piłki sposobem górnym.. - po jednym odbiciu wymyślenie i napisanie słowa związanego z piłką siatkową.. - w dwójkach odbicia piłki w ruchu sposobem górnym na małej przestrzeni-poruszanie się w przód, do tyłu, w lewo, w prawo.. Piłka siatkowa - zabawy doskonalące odbicia sposobem górnym i dolnym work11.05.2020 Ćwiczenia siatkarskie doskonalące odbicia piłki siatkowej sposobem oburącz górnym .. MM GRZBIETU PODPORY PODSKOKI przód PN i LN, rozciągnięcie, - w marszu wymach PN i LN do znajdujących się na wysokości barków rąk, - krok odstawno-dostawny w pozycji siatkarskiej do odbicia sposobem górnym, - przekładanka na PN i LN, - bieg do pachołkaW staniu: zbicie piłki jedną ręką (odbicie piłki od podłoża) wejście pod piłkę i wykonanie odbicia sposobem górnym lub dolnym..

- odbicie piłki sposobem oburącz górnym.

- odbijanie piłki oburącz sposobem górnym + dopisywanie liter.. Po rzucie w siatkę.Odbicie górne w siatkówce - prawidłowa technika i ćwiczenia doskonalące Robert Grześkowiak 2 miesiące temu Opanowanie podstawowych zasad gry w piłce siatkowej wymaga systematycznego treningu.65.. Ćwiczący odbijają piłkę nad sobą i po odbiciu dotykają drugiej dłoni.. W trójkach - po trójkącie.. Krok dostawny wzdłuż siatki, 3x wyskok w górę po wyskoku obrót o 360 º w kierunku ruchu Odbicia piłki sposobem górnym w parach: - jedno odbicie piłki nad głową,ćwiczenia doskonalące elementy ruchowe gry jako główne zadanie lekcji.. Odbicia piłki od podłoża: 3.. Ćwiczenia z wykorzystaniem ławeczki: - ćwiczący odbijając sposobem górnym nad sobą pokonują ławeczkę mając ją między NN, - jak wyżej ale co trzecie odbicie usiąść na ławeczce, - odbijając cały czas nad sobą ćwiczący przechodzą z jednej strony ławeczki na drugą, - ćwiczący przechodzą po ławeczce odbijając sp .Cel: doskonalenie umiejętności odbicia piłki sposobem górnym w określone miejsce.. - ćwiczący dopisują po jednej literze podanego wyrazu, po jednym odbiciu piłki nad sobą.. Odbicia piłki w dwójkach.. Ustawienie: ćwiczący są podzieleni na grupy w zależności od ilości koszy do koszykówki, prowadzący określa odległość, z jakiej należy trafić do kosza wykonując odbicie piłki sposobem górnym.Podrzucanie piłki oraz jej chwytanie przy dłoniach ułożonych w pozycji do odbicia górnego, Wysokie odbicia piłki z pilnowaniem ustawienia ramion oraz dłoni, zarówno w pozycji stojącej i siedzącej, Odbicia lekkimi piłkami oraz stopniowe zwiększanie ciężkości piłekĆWICZENIA NN ĆWICZ..

.Jest to propozycja lekcji doskonalącej odbicia sposobem górnym i dolnym.

Odbicia przez siatkę.. "Wymyślanie słów".. Dziś na lekcji przypomnimy sobie technikę odbicia piłki siatkowej .. Wiadomości: uczeń wie, że rekreacyjny charakter gier i zajęć sportowych ma duży wpływ na nasze samopoczucie, prawidłowe funkcjonowanie .Ćwiczenia doskonalące odbicia górą.. W trójkach na wprost ze zmianą miejsc.. Ćwiczenia są tak dobrane, aby uczniowie wykonywali je w miejscu w ruchu oraz w zachwianej równowadze.. W rozsypce uczniowie odbijając piłkę sposobem oburącz górnym nad sobą, przechodzą z pozycji wysokiej do półprzysiadu, leżenia tyłem i powrót do pozycji wysokiej.. Doskonalenie wystawienia piłki w przód.. w staniu • W siadzie klęcznym odbijamy / podrzucamy kolejno: - dłoń do dłoni - kciuki do nosa - kciuki do czoła - układamy doń na.. • W staniu .klaśnięcie w dłoni; dotknięcie ręką podłogi; obrót o 360 ) - odbicia piłki w dwójkach każdy ćwiczący wykonuje jedno odbicie pionowo nad sobą, drugie do partnera - uczniowie powiększają odległość od siebie ćwiczący wykonuję odbicia nad sobą w kierunku siatki, po wykonaniu 3 odbić wystawia do partnera, partner łapie piłkę i wykonuję ćwiczenie dalej - ćwiczący odbija piłkę nad sobą partner w tym czasie pokazuję na palcach jednej ręki cyfrę po prawidłowym .1.. - w dwójkach naprzeciw siebie w odległości 3-4 m, po podaniu piłki obiec partnera, który w międzyczasie odbija piłkę nad sobą5.. Odbicia piłki i poruszanie się po boisku.. 4.Usamodzielnienie ucznia Umiejętność współpracy w grupie, sportowa rywalizacja.. Jest to jak najbardziej ok, warto jednak spróbować czasem "innych" ćwiczeń, a nawet zabawy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt