Wpisz właściwy zaimek osobowy w bierniku

Pobierz

0 z 15 pytań Fiszki Zapisz.. Na przykład: Mariaist sehr klug.. Będzie on idealną pomocą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.. (Dajemy je naszym przyjaciołom)zaimek osobowy w mianowniku, celowniku, bierniku,dzierżawczy Połącz w pary wg Ewikm Proszę wybrać poprawną formę w bierniku Test wg Polskigdynia Zaimki osobowe w bierniku 1 Brakujące słowo wg Martakuchna Wybierz właściwy rodzajnik nieokreślony w bierniku.. odpowiada na pytania zgodnie z przypadkiem .Język niemiecki • Quiz: Zaimek osobowy w mianowniku, celowniku i bierniku .. Zaimki Zaimek osobowy w celowniku i bierniku (A1+) Zapisz.. PRZYPADKI Połącz w pary.. Zobacz, po polsku nie powiesz "Mam pies", tylko powiesz "Mam psa".. Jak wspominałam we wpisie o Nominativie i Akkusativie bardzo nie lubię używać polskich nazw przypadków na niemieckie przypadki, ale wiem też, że sporo osób szuka haseł typu "niemiecki biernik", więc dziś zdecydowałam się na łączony tytuł.. By prędko opanować zaimki osobowe w bierniku, wystarczy zajrzeć do właściwego zestawu fiszek na stronie Fiszkoteki.. Aby .wg Aleksandra445.. Zaimki osobowe mogą reprezentować istoty żywe, przedmioty bądź stany rzeczy.. Napisz po sladzie zaimki osobowe w bierniku Zaimki dzierżawcze wyrażają przynależność Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.Zamieniając jeden z rzeczowników zaimkiem osobowym należy pamiętać, że zaimek ten stał będzie przed rzeczownikiem, niezależnie od tego czy zamieniamy rzeczownik w celowniku czy dopełnienie w bierniku: Wir geben ihnen eine Geburtstagseinladung..

Wpisz właściwy zaimek osobowy w bierniku.

Zyskaj dostęp do setek lekcji przygotowanych przez ekspertów!. ;-) Pytania .. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Akkusativ (biernik) Dativ (celownik niemiecki) - najważniejsze informacje w skrócie.Celownik niemiecki (Dativ).. Szkoła - zapytaj eksperta (1554) Szkoła - zapytaj eksperta (1554) Wszystkie (1554) Język angielski (820) Język .. Zapisz si ę Wypisz się.. (Haustiere) Test wg Sylwiaswiercok Klasa 4 Niemieckim Rzeczowniki w dopełniaczu Połącz w paryFiszki to nie tylko sposób na szybką naukę, ale także metoda na wygodne przyswajanie wiedzy.. Każdy zaimek osobowy występuje nie tylko w mianowniku, lecz także we.Nov 3, 2021Żaden problem!. Akkusativ to jeden z czterech przypadków niemieckich.. d)- Dort liegt mein Buch.Zaimki osobowe w niemieckim odmieniają się przez przypadki, np. "ich" (ja) w bierniku to "mich" (mnie).. Klasa 8 Niemieckim.. Wpisz właściwy zaimek osobowy w bierniku.. Do you know Adam Palmer?Biernik niemiecki, czyli Akkusativ to czwarty z czterech przypadków w niemieckim.. (Wy widzicie jego, a on widzi was) Ich kenne Sie und Sie kennen mich.. Klasa 5 Polski.. ("Sie" jest właśnie zaimkiem osobowym i zastępuje w tym przypadku imię)Zaimki osobowe w bierniku mają następującą postać: liczba pojedyncza liczba mnoga I you he she it me you him her it mnie ciebie jego ją jego, to we you they us you them nas was ich, je Zaimki osobowe w roli dopełnienia mogą zastąpić dopełnienie rzeczownikowe..

Zaimek osobowy (das Personalpronomen) - przetłumacz zdania.

Wybór jest naprawdę .Zobacz 4 odpowiedzi na pytanie: Zaimki osobowe w bierniku w jęzku niemieckim kto napisze dostanie naj !. Skąd ta niechęć do "biernika"?. Geschenkideen- rzeczownik w bierniku po rodzajniku nieokreślonym Sortowanie według grup.. Marie, kannst du fur mich eine Tute Bonbons kaufen ?- Gut,.. kaufe fur .eine Tute Bonbons.Jeśli chcesz perfekcyjnie nauczyć się przynajmniej jednego języka obcego lub nawet więcej, zajrzyj do mojego e-booka pod tytułem "Zostań poliglotą".Opisałam w nim moje wieloletnie doświadczenie w nauce języków obcych oraz podałam wiele praktycznych porad i wskazówek, w jaki sposób uczyć się efektywnie.Zaimek osobowy w celowniku i bierniku.. Akkusativ jest po to w zdaniu, żeby nie mówić "Kali jeść, Kali pić".. Zaimki "ich", "du" i "er" w bierniku zmieniają formę:Przykłady użycia zaimka dzierżawczego w bierniku.. Przypadki w krainie Hadesa Sortowanie według grup.Zaimek osobowy w mianowniku, celowniku i bierniku - wybierz właściwą formę zaimka.. Zaimek osobowy (das Personalpronomen) to część mowy, która zastępuje w zdaniu rzeczowniki.. (Piotr ma swój rower.). Wystarczy kilka razy przejrzeć materiał, aby okazało się, że wszystko jest już zapamiętane.. Liest du deine Bücher?Napisz po śladzie zaimki osobowe w celowniku.Napisz po śladzie zaimki osobowe w celowniku..

W dzisiejszym wpisie zajmę się tematem Zaimki osobowe w bierniku (Akkusativie).

(Znam Pana / Panią / Państwo, a Pan / Pani zna mnie / Państwo znają mnie)Wpisz zaimki osobowe w bierniku (Niemiecki).. 0 z 10 fiszek .. W-Frage - Wpisz właściwy zaimek pytający, czasami jest kilka możliwych rozwiązań .Wpisz właściwy zaimek dzierżawczy w bierniku.. wg Rozenbajgierani.. Wszystkie lekcje, fiszki, quizy, filmy i animacje są dostępne po zakupieniu subskrypcji.. Na naszej stronie znajdziesz zestawy o zbliżonej tematyce: zaimki dzierżawcze niemiecki, zaimki osobowe niemiecki, lecz także Zaimki osobowe w bierniku, czy zagadnienia bardziej ogólne, czyli Zaimki pytające - niemiecki.. (Widzimy was, a wy widzicie nas) Ich kenne sie und sie kennt mich.. odmienia się przez przypadki.. "Pies" zamienił się na "psa", bo zmienił się przypadek.Znasz już zaimki osobowe w mianowniku.. 6.rozwiązane Wpisz właściwy zaimek osobowy w bierniku lub w celowniku, który został podany w nawiasie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt